Sanal Kart Nedir Nasıl Oluşturulur?

Sanal Kart Nedir Nasıl Oluşturulur?

Sanal Kart Nedir Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart online alışverişlerimizde kullanabileceğimiz bir finans ürünüdür. Genellikle daha güvenli olduğu için tercih edilmektedir. Kısacası sanal kart fiziki olarak bulunmadığı için sadece internet alışverişlerimizde kullanabileceğimiz, kayıp, çalıntı vb. gibi durumlarla karşılaşamayacağımız bir kart türüdür.

Sanal Kart Nedir Nasıl Oluşturulur?

Sanal kredi kartını internet bankacılığı ile, telefonla arayarak veya şubeden sanal kredi kartınızı temin edinebilirsiniz. Sanal kredi kartı sadece internet üzerinden yapacağımız online alışverişlerde kullanılmaktadır. Ancak bazı bankalar size temsili olarak sanal kredi kartı gönderebilir. Ancak size sanal kredi kartı gönderilse bile bu kartı maalesef günlük hayatımızda internetten yapmadığımız online alışverişlerde kullanamazsınız. Sanal kartın birçok avantajı da bulunmakta. Örneğin limitinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Sanal karta sahip olduğunuzda yapacağınız online alışverişe göre limitinizi siz belirliyorsunuz ancak bu alışverişin miktarı sizin gerçek kredi kartınızdan düşmüş oluyor. Sanal kart sayesinde online alışveriş yaparken internet sitelerine kartınızın bilgilerini vermemiş oluyorsunuz. Güvenlik sağlamasının yanında limiti kullanıcı belirlediği için de karta daha fazla hâkim olmanızı sağlıyor. Sanal kartınızın hesap kesim ücreti ile ana kartınız hesap kesim ücreti aynıdır. Sanal kartınıza yıllık bir ücret ödeme yapmanıza gerek yok. Ayrıca tüm indirimlerden, puanlardan ve kampanyalardan sanal kart ile de faydalanabilirsiniz. Sanal kart üzerinden taksit yapabilme şansınız da bulunmaktadır.

Sanal Kart Nedir Nasıl Oluşturulur?

Kredi kartındaki tüm özellikler ve indirimler sanal kartta da kullanılabilmektedir. Sanal kartınız kullanıma ilk açıldığında limiti 0 TL olarak görünür. Daha sonra limitini kendiniz belirlediğiniz için limiti aşma ihtimaliniz yoktur. Sanal kartınıza online alışveriş yaparken sadece gerektiği kadar para yüklemeniz sizler için daha yararlı olacaktır. Bu sayede fazla para çeken internet siteleri sizden sadece gerektiği kadar para çekecektir. Özellikle yüksek limitli kredi kartına sahip kişilerin internet alışverişlerinde sanal kart kullanmaları daha faydalı olacaktır. Diyelim ki 500 TL değerinde bir alışveriş yapmak istiyorsunuz. Bunun için sanal kartınıza 500 TL yüklemeniz yeterli. Alışveriş sırasında hesabınızdan daha fazla para çekemeyeceklerdir. Ayrıca çoğu banka alışverişten artan parayı direkt olarak kredi kartına geri aktarabilmektedir. Örneğin 500 TL limitimiz var ancak 400 TL değerinde bir alışveriş yaptık. Kalan 100 TL otomatik olarak çoğu banka tarafından kredi kartımıza aktarılabilmektedir. Fiziki olarak kartın bulunmadığı için sanal kart daha güvenlidir.

Sanal Kart Nedir Nasıl Oluşturulur?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*