Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Özel ders vererek para kazanmak, üniversite öğrencilerinin, öğretmenlerin ve ders verebilecek durumda olan herkesin para kazanabileceği iş fikirleri arasında en popülerlerinden biridir.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak
Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Belli bir konuda ders verebilecek eğitimi olan herkes özel ders vererek gelir elde edebilir. Peki özel ders vererek ne kadar para kazanılabilir? Özel ders vererek para kazanma için ne yapmak gerekir?

İş Fikirleri : Özel Ders Vererek Para Kazanma

Hangi Konuda Yetkinsiniz?

Bazı konularda eğitimli ve iyi bildiğinizi düşünebilirsiniz ancak özel ders vererek para kazanmak istiyorsanız, belli başlı bazı konularda gerçekten de çok iyi eğitimli ve yetkin olmanız gerekiyor. Örneğin matematik konusunda iyiyseniz sadece tek bir dersten 300 TL ile 400 TL arası gelir elde edebilirsiniz.  Herkesin ders verebildiği bazı konulardan para kazanmak son derece zordur, bu gibi konularda ders vererek para kazanabilmek için gerçekten o dersi çok iyi bilmek zorundasınız.

Ne Kadar Kazanırım?

Özel ders vererek para kazanmak isteyen pek çok insan bu iş ile aylık bazda ne kadar gelir elde edebileceğini merak ediyor. Öğretmenlik, normal bir iş olmadığı için her ay kesin şu kadar para kazanırsınız diye bir olgu maalesef mümkün değil, bu nedenle haftalık bazda bunu belirtmek daha doğru olacaktır.

  • Türkçe, Edebiyat, Tarih gibi sözel derslerin saat ücreti 100 TL ile 200 TL arası değişirken,
  • Matematik, Biyoloji veya Kimya ve Fizik gibi sayısal derslerin saat ücreti uzmanlığa göre 300 TL ile 800 TL arası değişkenlik gösterebilmektedir. Bu gibi sayısal branşlardan ders veren öğretmenler sadece haftada birkaç saat ders vererek aylık 6 bin lira civarında bir gelir elde edebiliyorlar. 
  • Yabancı diller ise İngilizce, İspanyolca gibi derslerin fiyatları da 250 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Öte yandan, Türkçe ve diğer sözel derslerde haftada birkaç saat çalışan öğretmenlerin aylık gelirleri 2-3 bin TL arasındadır. Sizlerde özel ders vererek para kazanmak istiyorsanız, internet üzerinde bulunan özel ders arayışı ilanlarına göz atabilir ve bu ilanlardan herhangi birine teklif vererek veya mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede özel ders vererek ciddi gelirler elde etmeye başlayabilirsiniz. Özel ders vermek size ciddi anlamda bir ek gelir olabilir ve hatta ana geliriniz haline gelebilir. 

Bir yorum

  1. Türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim. Türkçe ve Edebiyat dersi verebilirim. Aksaray /Merkez

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*