Kredi Notu Aramayan Bankalar

Kredi Notu Aramayan Bankalar

Kredi Notu Aramayan Bankalar

Kredi sicili bozuk olan kişileri kredi veren bankalar, günümüzde toplumuzda birçok kişi tarafından en çok aranılan ve merak edilen konulardan bir tanesidir. Daha çok belli sebeplerden dolayı bankalarda kredi notunu tüketmiş olan insanlar, aniden sıkıştıklarında ilk iş olarak bankaya gitmekte ama genellikle olumsuz yanıtı almaktadır.

Kredi Notu Aramayan Bankalar

Kredi Veren Bankalar

Bankalar genel olarak kredi notu bozuk olan insanlara hem kredi kartı vermekten hem de kredi vermekten hep kaçınmaktadır. Bu kişiler bankaların gözünde borcunu hiçbir zaman ödemeyen kişiler olarak düşünülmekte ve dolayısı ile de zarar uğratan müşteri olarak tanımladıkları için 5 yıl içinde herhangi bir kredi vermemektedir.

Kredi Notu Aramayan Bankalar

Sicil Ne Zaman Düzelir?

Genel olarak5 cezalı yılın dolmasına az bir süre kala kendi inisiyatiflerini kullanarak kredi vermeyi kabul edebilmektedir. Fakat bu durum herkes için geçerli değildir. Dolayısıyla sizler cezalı konumdayken 5 yıl süre dolmadan kredi alabileceğiniz gibi, bu süreç sonrasında ise başvuru yaptığınızda yine kredi alamama ihtimaliniz yer almaktadır.

Bankalar bazı zamanlarda kredi vermek için kampanya gerçekleştirmekte ama bu kampanyalarda bile ilk baktıkları konu kişinin geçmiş sicili olmaktadır. Dolayısı ile de banka kişiye kredi vermekten kaçınabilmekte ve açılan kredi talebi ret olarak sonuçlanabilmektedir. Bankalar kredi verirken ince eleyip sık dokumaktadır. Genel olarak bankalar kredi notu düşük olan insanlara kredi vermekte istemektedir.

Kaynak: Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*