KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Kendi işlerinin patronu olmak isteyen kişiler için büyük destekler sunmakta olan KOSGEB bu alanda bu kişilere hibe ve faizsiz kredi verme hizmetlerini sunmaktadır. Genel olarak bazı sektörlere bu hizmeti sunmakta olan KOSGEB yine bazı sektörler için ne yazık ki bu hibe desteğini vermemektedir. Genel olarak 50 bin TL hibe ve 100 Bin TL faizsiz kredi vermekte olan KOSGEB, hayvancılık yapmak isteyen kişilere, araç alım kredisi, muhasebe, alkollü içecek işletmeleri, otobüs firması ve emlakçılık gibi bazı meslek gruplarına hibe ve kredi vermemektedir.

KOSGEB girişimcilik hibesi olarak da adlandırılmakta olan bu hizmetten kişilerin yararlanabilmesi için uyulması gereken ilk şart 32 saat süren girişimcilik kursuna katılma sağlanması ve buradan sertifika alınması olmaktadır.

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe Kredi Destekleri

KOSGEB sağlamış olduğu bu hizmeti kişilere aslında kendi işlerini kurmaları için değil, zaten kendi işlerini kurmuş olan kişilere bir destek sağlamak için vermektedir. Bu amaçla bu destekten faydalanmak isteyen kişilerin kurulu bir iş düzenlerinin olması büyük bir önem taşımaktadır.

İş planı KOSGEB tarafından kabul görülen girişimcinin faturalandırmış olduğu giderlere göre KOSGEB tarafından hibe verimi söz konusu olmaktadır. Para aktarımı kişinin istediği bir hesaba aynı zamanda yapılmaktadır.  KOSGEB’in sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanan kişiler 3 yıl süre ile destek aldıkları iş alanını kapatamamaktadırlar.

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*