Kimler Kredi Başvurusu Yapabiliyor?

Kimler Kredi Başvurusu Yapabiliyor?

Kimler Kredi Başvurusu Yapabiliyor?

Kimler kredi başvurusu yapabilir, kredi  başvuru şartları hakkında  pek çok sorular gün yüzüne çıkabiliyor. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler için en önemli kriterlerden biri 18 yaşından büyük olması diyebiliriz. Finans kuruluşlarının yolunu tutmayı düşünüyorsanız o zaman şartlandırmaları konusunda bilgileri öğrenmeniz gerekiyor. Nakit ihtiyacı ortaya çıktığı zaman ise yapmanız gereken yollardan biri  hemen  bankaların kapısını çalmak olacaktır. Fakat her önüne gelen kişi de bankalardan kredi çekemiyor.  Bankaların aradığı kriterleri mutlaka taşımanız gerekmektedir. Peki bu şartlandırmaların neler olduğunu merak ediyorsanız o zaman gelin birlikte bakalım.

Kimler Kredi Başvurusu Yapabiliyor

18 Yaşından Mutlaka Büyük Olunmalı

18 yaşından küçükseniz o zaman kredi çekmeniz neredeyse imkansız bir hale dönüşecektir. Çünkü bankaların üzerinde önemle durduğu konulardan biri yaş faktörünün olduğunu söylemek isteriz. Eğer ki bankalardan kredi çekmek istiyorsanız o zaman 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. 18 yaşından büyükseniz o zaman kredi çekmek içinde önünüzde herhangi  bir engel durumu söz konusu olmayacaktır. 18 yaşından küçük olan bir kişinin yanında her ne kadar yetişkin  bir kefil olsa bile ne yazık ki bankadan kredi alamayacaktır.

Kimler Kredi Başvurusu Yapabiliyor

Gelir Belgesi Önemli

Gelir belgesi, çoğu bankanın baktığı önemli diyebileceğimiz kriterlerden biridir. Çok az sayıda ki bankalar müşteri çekmek adına gelir belgesi beyanında bulunmadığı dönemler olabiliyor. Fakat genel anlamda bakıldığı zaman ise bankalar gelir belgesi taleplerini müşterisi olacak kişilerden istemektedir. Bankaların  başvuru da bulunmuş olan kişilerden bu talebi yerine getirmesini istemesinin ana sebeplerinden biri güven tazelemesini sağlamak olacaktır.

Kimler Kredi Başvurusu Yapabiliyor

Sigortalı Olmaya Neden Bakılıyor?

Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bir yerde çalışıyormu ve sigortalı olup olmadığıyla ilgilenilmektedir. Bunun yapılmasının temel sebeplerinden biri de düzenliliği sağlamaya çalışmaktır. Çünkü bankalarda kredi başvurusu sırasında kişilere güven duymak ve önünü görmek istiyor.  Eğer ki sigortalıysanız o zaman kredi çekmeniz daha kolay hale gelecektir. Sigorta süresinin ne kadar olması incelendiği zaman ise en az 3 aylık sigortalı olmanız istenmektedir.  Yeni işe girmiş ve sigortalı olmuşsanız,  bankaların kredi kolaylığı çok fazla sağlayamayacağının altını çizmemiz gerekiyor.

Kredi Notuna Dikkat Ediliyor

Kredi notuna bakmayan hiçbir bankanın olmadığını söyleyebiliriz. Tüm bankaların en çok dikkat ettiği hususlardan biri olarak kredi notu ön plana çıkıyor. Kredi notunuzu yüksek tuttuğunuz zaman ise kredi çekmenizde kolaylaşmaya başlayacaktır. Kredi notunuzu yüksek tutmanında özel formülleri var diyebiliriz. Onlardan en önemli  borçlarınızı aksatmadan mutlaka düzenli olarak ödediğiniz taktirde kredi notunuz yükselecektir.

Kredi Alabilme Koşulları Nelerdir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*