İş Bankası Bankamatik Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankası bankamatik kartı, İş bankası müşterilerine verilen bir banka kartıdır. Bu kart ile internet üzerinden alışveriş yapabilir, ödeme yapabilir, fatura ödeyebilir, marketlerden alışveriş yapabilir, kısaca bir kredi kartının yapabileceğinden çok daha fazla şeyi yapabilirsiniz.

İş Bankası Bankamatik Kartı Nasıl Alınır?

Bildiğiniz gibi bankamatik kartları ön ödemeli kartlar oluyor, bu nedenle ön ödemeli kartların kredi ve eksi bakiye gibi özellikleri bulunmuyor. Peki İş bankası bankamatik kartı nedir ve nasıl alınır?

İş Bankası Bankamatik Kartı Nedir? 

Bankamatik kartı, yukarıda da anlattığımız gibi, fatura ödemeleri, e-ticaret ve alışveriş için kullanabileceğiniz kart tipidir. Bu kartları kredi kartlarından ayıran tek fark, ön ödemeli olmasıdır. Bu kartlar banka hesabına bağlı olarak çalıştığından dolayı, sadece banka hesabınızdan harcama yapmanızı sağlar. Kart ile harcama yapmak için, vadesiz Türk Lirası hesabınıza para yüklemeniz yeterli olacaktır.  

Bankamatik kartları ile para çekilebilir, para yatırılabilir, ATM’den para çekilebilir, EFT ve havale yapılabilir.  

İş Bankası Bankamatik Kartı Nasıl Alınır? 

İş Bankası bankamatik kartı, otomatik olarak adresinize gönderiliyor. İş Bankası’nda bir hesap açtığınızda, bankamatik kartınız otomatik olarak adresinize gönderiliyor, eğer kart adresinize teslim edilmediyse, bir telefon açarak hemen kartı adresinize isteyebiliyorsunuz. Kart, ortalama 10 gün içerisinde adrese geliyor. 

İş Bankası Bankamatik Kartı Avantajları Nelerdir? 

İş Bankası bankamatik kartının sağladığı en önemli avantajlardan birisi de nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmasıdır, işte diğer avantajlar 

  • Nakit taşımanıza artık gerek yok. 
  • Kartınız ile alışveriş yapma imkânı 
  • Yurt içi ve yurtdışında kartınızı kullanma şansı 
  • Yaptığınız harcamalardan puan kazanabilme 

İş Bankası Banka Kartını Nasıl Kullanabilirsin? 

İş Bankası kartınızı kullanmaya başlamadan önce kartınız için bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Şifre belirleme işleminden sonra, kartınızı fiziki olarak mağazalarda ve online olarak da alışveriş sitelerinde kullanabiliyorsunuz.  

Kartınızı fiziki olarak kullanmak için, pos cihazına şifreyi girmeniz yeterli olabiliyor. Kartınız temassız özellikteyse, kartınızı pos cihazına okutabilir ve ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Kartınızı internet alışverişlerinde kullanmak istiyorsanız, kartın internet alışveriş işlemlerine açık olması gerekiyor, bunu da çok kolay bir şekilde internet bankacılığı uygulamasından halledebiliyorsunuz. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*