İnternetten Kredi Başvurusu Ne Kadar Güvenilir?

İnternetten kredi başvurusu artık sadece bir kaç tuşa basarak ya da telefonlarımızdan dokunarak kısa sürede başvurabiliyoruz. Peki bu şekilde kredi almak ya da başvurusu yapmak ne kadar güvenli?

Kredi arayışında olanlar eski zamanlarda bankalar arası sürekli olarak mekik dokuyorlardı. Ancak her işlemin internetten yapılması, online kredi başvurularının da yapılmasını sağlamıştır.

Nakit paraya ihtiyaç olunduğunda bankalara kredi başvurusu yapmak için banka banka dolaşmak yapılabilecekler arasındadır. Ancak evden çıkıp, en uygun faizli bankayı bulmak ve sonra birçok evrak doldurmak, evraklarının tesliminden sonra başvuru sonucunu beklemek, oldukça uzun zaman gerektirmektedir. Tabi ki zamanı bol olanlar için bu durumu normal olabilmektedir.

Artık dijital çağda yaşadığımızdan ve her işlemi dakikalar içerisinde internet üzerinden yapabilmemizin ardından, kredi başvuruları içinde banka banka dolaşmak zaman kaybından başka bir şey olmamaktadır. İnterneti ve mobil uygulamaları kullanarak, dakikalar içerisinde kredi faiz oranlarını karşılaştırıp, size en uygun faizli krediyi almak için başvuru yapılabilmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten kredi başvurusu yapmak, gelişen ve gelişmekte olan teknolojiler sayesinde oldukça güvenli bir hale gelmiştir. Online ortamda kredi başvurusu yapmanın güvenli olup olmadığını anlamak için birkaç kriteri göz önüne almanız yeterli olacaktır. Göz önüne alınması gereken kriterler ise şu şekildedir:

  • Arama çubuğunda yer alan yeşil kilit simgesi: Arama motorlarının herhangi bir siteye girince göstermiş oldukları yeşil kilit simgesi, ziyaret ettiğiniz sitenin güvenlik için gerekli olan güvenlik sertifikalarına sahip olduğunu gösterir. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaparken tarayıcınızdaki yeşil kilit simgesine dikkat edin ve yeşil kilit simgesinin olmadığı sitelerden uzak durun.
  • Güvenli site linkleri: Tarayıcılarda herhangi bir web sitesine girildiğinde gözüken yeşil kilit simgesi gibi ayrıca, internet sitelerinin adreslerinde yer alan “HTTPS” ibaresi de, o sitenin güvenli olduğunu belirtir. Eğer kredi başvurusu yapacağınız sitenin adresinde “HTTP” varsa, o zaman o siteden uzak durun.
  • Kişisel Verileriniz: İnternet üzerinden pazarlamanın arttığı şu dönemde, markalar internet tarayıcınızda çerez adı verilen bazı izler bırakırlar. Bu izler internet üzerinden gezinirken sizlere reklam gösterme imkanı sağlar. Güvenli kredi başvurusu yapabilmek için, ziyaret ettiğiniz sitelerde sizi bu konuda uyaran bir bildirimin olup, olmadığına dikkat edin ve bu bildirim yoksa o site üzerinden kredi başvurusu yapmayın.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? yazımızı beğendiyseniz Krediler kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*