Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar özellikle 2021 yılında ev hanımları ve serbest meslek sahiplerinin yüzünü güldürmektedir. Gelir belgesiz olarak ve bordrosuz çalışanlar, bu çalışma şeklinden dolayı gelirlerini bankalara bir türlü ispatlayamamaktadırlar. Fakat artık gelir belgesiz kredi veren bankalar sayesinde sigortasız vatandaşlar dahi 50.000 liraya kadar 36 ay vadeli kredi çekebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir?

Gelir belgesiz kredi çekmek için bazı yollar bulunmaktadır. Normalde bir bankadan kredi çekmek için öncelikle o bankanın güvenini kazanmak ve kredi notunu arttırmak gereklidir. Fakat artık çoğu banka gelir belgesi olmadan kredi çekebilme imkanı sunmaktadır. Bankalar gelir belgesi olmadığında bazı şartlar arar. O şartla şu şekildedir:

  1. İpotek sunmak
  2. Kefil bulmak
  3. Ek gelir belgesi sunmak
  4. Taahhütte bulunma sözü vermek

Bu şartlar yerine getirildiğinde herhangi bir gelir belgesi olmadan da kredi çekme imkanı bulunmaktadır.

Akbank

Akbank gelir belgesiz olarak 40.000 TL kadar acil nakit ihtiyacını 2021 yılında karşılayacağını taahhüt etmiştir. Hiçbir gelir belgesi olmadığı halde SGK sistemine bakıldığında sigortasız olarak görülen kişiler 48 ay vadeli 40.000 TL kredi alabilirler. KKB kredi notu değeri yüksek ise Akbank internet bankacılığı üzerinden 2021 yılında en fazla 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi evraksız ve gelir belgesiz olarak alınabilmektedir. Akbank’tan kredi kullanma başvurusu yaptıysanız Akbank size 12 aya kadar vade ve aylık yüzde 1.78 faiz oranı sunmaktadır. Faiz oranı kredi notu değerine göre değişebilmektedir.

TEB

TEB, kefilsiz ve gelir belgesiz kredi veren bir başka bankadır. SGK’sı olmayan dolayısı ile de gelir belgesine sahip olmayan kişilere ihtiyaç kredisi vermektedir. 2021 yılında gelir belgesiz kredi veren bankalar arasına TEB de katılmış ve yapılan başvurular sonucunda 5000 TL’ye kadar gelir belgesi, kefil ve sözleşme imzalama gibi koşullar olmadan kredi imkanı sunmuştur. İnternet üzerinden başvuru formu doldurularak TEB kredi başvurusu yapılabilir. Ayrıca CEPTETEB ev hanımlarına kredi kullanma imkanı vermektedir. Bu dijital kredi üzerinden banka 36 ay için %1.59 faiz oranı belirlemiştir.

Burgan Bank

Burgan Bank hem uygun faiz oranları hem de düşük faiz oranlarından ötürü gelir belgesiz kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için uygun olan bir bankadır. İnternet üzerinden başvuru yapılabilir. Bu başvuruda ne gelir belgesi ne de kefalet talep edilmemektedir. Ayrıca bu banka kara listedeki icralık olan emekliye 60.000 TL kredi verebilmektedir. Hem sicili bozuk olan kişiler hem de gelir belgesi mevcut olmayan kişiler doğrudan Burgan Bank üzerinden krediye başvurabilir.

Odeabank

Odeabank son zamanlarda bankacılık sektöründe önemli yol kat eden bankalardan biridir. Sadece nüfus cüzdanı ile kredi imkanı sağlamaktadır. 6 ay vadeli olarak gelir belgesiz kredinin tahsis ücreti ise 53 TL’dir. Ayrıca daha yüksek nakit ihtiyaçları için ipotekli ihtiyaç kredisi olarak bireysel finansman kredisi paketini de müşterilerine sunmaktadır. Bu bankanın sağladığı gelir belgesiz kredilerden yararlanmak için internet bankacılığı üzerinden TC kimlik numarası ile kayıt olmak ya da 444 8 444 numaralı hattan en yakın Odeabank şubesini öğrenerek başvuru yapmak yeterlidir.

Garanti Bankası

Garanti Bankası gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındadır. Sicili temiz bir vatandaş daha önce konut ihtiyacı da otomobil kredisi çekmemiş ise Garanti Bankası’na giderek rahatlıkla gelir belgesiz kredi alabilir. Ayrıca bu başvuran kişinin kredi kartının borcunun olmaması gerekmektedir. 36 ay vade ile 100.000 liraya kadar gelir belgesiz kredisini Garanti Bankası’ndan alabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*