Faturalı Hatta Nakit
Faturalı Hatta Nakit

Faturalı Hatta Nakit Olanağı Nedir?

Faturalı hatta kredi imkanı sağlayan ve şu anda Türkiye’de faaliyette olan üç operatör bulunmaktadır. Faturalı hatta kredi imkanı veren operatörler; Turkcell, Vodafone ve Avea’dır. 2021 yılında başlayan ve halen devam eden bu uygulamanın tanıtımları birçoğumuzun sosyal medyada karşısına çıkmıştır. Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde ve sosyal ağlarda sıklıkla reklamları ile karşılaştığımız bir sürü danışmanlık firması uzun süreli faturalı hattı sahip olanları 15000 TL’ye kadar kredi imkanını 6 ile 12 ay arasında bir vade olarak seçeneği ile sunmaktadır.

Faturalı Hatlara Kredi Dolandırıcılığı

Faturalı hatlara kredi dolandırıcılığı için araştırma yapmak gereklidir. Daha çok dijital medya üzerinde birçok dolandırıcılık haberlerini sıklıkla duymamızın nedeni araştırma yapmamaktır. Genellikle insanlar finansman konularında çekimserlik itmiştir. Dolayısı ile de Avea ya da Vodafone ile Turkcell hatta kredi verdiğini iddia edilen firmaların imkanları da büyük bir şüphe ile yaklaşılmaktadır. Herkes ilk etaplarda bu işleme büyük bir ön yargı ile yaklaşmaktadır. Şüphelerden önyargılardan kurtulmak için araştırma yapmak gereklidir.

Faturalı Hatlara Kredi Veren Firmalar

Faturalı hatlara kredi veren firmalar dolandırıcı değildir. Tabii bu firmaların vizyonlarını kullanarak dolandırıcılık yapan insanlar bulunsa da doğru firma ile anlaştığınız takdirde faturalı hatta kredi imkanı alabilirsiniz.

Sistem şu şekilde işlemektedir. Finansman danışmanlık firmaları ilk olarak Vodafone ile Turkcell ve Avea bayilikleri ile bir anlaşma yapmaktadır. Yaptıkları anlaşmadan sonra gelir belgesiz kredi vermek adına sözleşmeyi vardıkları müşterilerine cep telefonu alma olanağı sağlamaktadır. Alınan bu cep telefonunu da 6 ile 12 ay vadeler ile geri ödeme imkanı sağlayan bayilerde müşteri tarafından alınan cep telefonunu hiç açmadan bir nevi geri satın alınmış olur. Bu işlem sırasında hem cep telefonu sizin için satın alan yetkili bayi hem de müşteri temin eden danışmanlık firması kar payını alırlar. Burada en az %20 danışmanlık firması en az da %20 cep telefonu bozdurma işlemi yapan bayi kazançlı çıkmaktadır.

Faturalı Hatta Nakit
Faturalı Hatta Nakit

Faturalı Hatta Ne Kadar Kredi Çıkar?

Faturalı hatta çıkan kredi miktarı bazı kriterler doğrultusunda hesaplanır. Bu kriterler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Hattın faturalı olması gerekir.
  2. Hattın en az 1 senelik olması gerekir.
  3. Çıkacak olan kredi miktarının belirleyici en önemli özelliği hattın aktiflik süresidir.
  4. Hatta kredi miktarının ne kadar çok çıkacağını belirleyen diğer etkenlerden biri fatura miktarı ve ödeme düzenidir. Tüm bu etkenler kredi puanı olarak yansır.

Danışmanlık Firması Olmadan Faturalı Hatta Kredi

Herhangi bir danışmanlık firmasına başvurmadan faturalı hatta kredi imkanı için Vodafone, Turkcell ve Avea operatörlerinin müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Bu işlemi kendiniz yapmanızın en büyük avantajı firmaya komisyon olarak herhangi bir para ödemek zorunda kalmamanızdır. Ancak bu işlemi kendi başınıza yapabilmek için satın alacağınız telefonu kapalı kutu diye adlandırılan şekilde geri alacak bir bayi bulmak gereklidir. Eğer yaşadığınız yer küçük bir kasaba ya da küçük bir ilçe ise muhtemelen taksitli olarak alacağınız telefonu değerini yakın bir şekilde geri alacak bir bayi zor bulabilirsiniz. Fakat yine de komisyon ödemeye göre bu aradaki fark daha az olacaktır.

Ayrıca uygun bir bayi bulamazsanız dahi ikinci el eşya satılan sitelerden aldığınız yepyeni telefonu kolayca değerinde satabilirsiniz. Böylece hem aracı olan kredi danışmanlık firması aradan çıkmış olacaktır hem de satın aldığınız telefondan kâr elde edecek olan Vodafone, Turkcell ya da Avea bayisini karını siz almış olacaksınız.

Kısacası faturalı hatta kredi alabilmek için bu üç operatörden telefon almanız gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*