Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Kredi çekmek isteyen insanların en çok merak ettiği konularda biri de “Eşimin kredi notu beni etkiler mi?” sorunudur. Daha çok konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredileri çekmek isteyen vatandaşlar için merak konusu olan eş durumunda kredi notunun kredi çekme ihtimalini etkilemesi problemini sizin için araştırdık.

Öncelikli olarak belirtmeliyiz ki eşinizin veya hane halkının kredi notu ya da gelir durumunun önemi, istemiş olduğunuz kredi türü ve tutarına göre değişiklik göstermektedir. Daha çok konut kredisi gibi kredi çekmek istediğiniz zaman bankalar eşinizin de sicil durumunu araştırmaktadır. Bunun sebebi ise hanenin ortak gelirini tam olarak belirlemek ve talep edilen kredi tutarı türüne göre ödenecek aylık taksitlerin ödenip ödenemeyeceğini anlamaktır. Kredi talep eden insanların ve eşinin geliri ortak gelir olarak yer aldığı için birlikte değerlendirilmektedir.

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Eşim Yasal Takipte İse Ne Yapmalıyım?

Eşinizin yasal takipte yer alması sizin kredi çekmenizi de zorlaştıran sebepler arasındadır. Eşiniz kredi veya kredi kartı borcu nedeni ile dolayı yasal takip sürecine girmiş ise kredi çekme ihtimaliniz oldukça düşmektedir. Böyle bir sebepte ise sadece düşük tutarlı ihtiyaç kredisi çekebilme ihtimaliniz söz konusu olmaktadır.

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Eşimin Kredi Notu Düşük İse Ne Yapmalıyım?

Eşiniz yasal takipte bulunmasa da kredi notu düşük ise geçmiş durumlar incelenmektedir. Eğer hane geliri ve başvuru yapmış olan kişinin kredi notu yüksek çıkarsa kredi çıkma ihtimali yüksektir. Fakat gelir durumu talep edilmiş olan tutara göre yüksekse ve hem eşin hem de başvuru gerçekleştiren kişinin kredi notu düşükse kredi çıkma ihtimali düşmektedir.

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*